Hakkımızda

FenixES İTÜ ve ODTÜ mezunu petrol mühendisleri tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı; ülkemizde petrol, doğal gaz ve jeotermal sektöründe gereksinim duyulan laboratuvar ve saha test ekipmanlarının üretimini gerçekleştirebilmek, aynı zamanda ihtiyaca yönelik tasarımlarla sektörde ortaya çıkan problemlere çözüm getirebilmektir.

OSTİM Teknopark’ta bulunan merkez ofisinde çalışmalarını sürdüren firmamız, talaşlı üretim yapan firmalarla yaptığı stratejik ortaklıklarla, Ar – Ge çalışmalarını ürüne dönüştürmekte ve ülkemiz endüstrisinin hizmetine sunmaktadır. Ar – Ge çalışmalarının yanında, faaliyet gösterdiği alanda anahtar teslimi laboratuvar kurulumları yapmakta olan firmamız, kaliteli ve titiz çalışmaları ile ülkemizde laboratuvar ve test cihazlarının üretiminde güvenilir isim olmayı kendine amaç edinip çalışmalarını bu amacı gözeterek sürdürmektedir.

VİZYONUMUZ

Yaptığımız çalışmalarla başta ülkemiz olmak üzere, toplumun, çevrenin ve ilişki içinde olduğumuz tüm paydaşlarımızın faydasını gözetmek. Müşteri ihtiyaçlarına uygun ürünleri kaliteli, memnuniyeti en üst seviyede tutarak, ekonomik olarak sağlamak. Üretimde ve problemlere getirdiği çözümlerde çağın gerektirdiği verimliliği yakalayabilmek. Daha küresel bakabilmek ve bu sayede açılmayı planladığı dış pazarlarda kendini kabul ettirebilecek kalite ve güce sahip olmak.

MİSYONUMUZ

FenixES yaptığı bütün çalışmaları toplumun ve çevrenin çıkarlarını gözeterek, sahip olduğu etik değerlere bağlı kalarak yapar. Tüm faaliyetlerini devam ettirmek için, kendine amaç edindiği kalite anlayışına uygun olarak yürütmek ve ilgilendiği tüm sektörlerde güvenilir marka olmak için ciddiyetle, titizlik içinde ve tutarlı çalışmaktadır.

AR-GE

Ar-Ge bölümümüzün uzman kadrosu, edindiği bilgi birikimini sürekli artırmayı büyük bir sorumluluk kabul ederek, sektörüne yenilikçi bir vizyon getirmeyi görev edinmiştir. Yerli kaynakları olabildiğince kullanarak, gereksinimlere yönelik yeni ürünler tasarlamasının yanı sıra, var olan ürünlerin iyileştirilmesi için çalışmalar da yürütür. Bunlara ek olarak ürün kalite ve standartlarının yükseltilmesi, maliyet düşürücü yeniliklerin ürünlere adapte edilmesi de departmanımızın ana stratejisini belirlemektedir.